O NÁS :: TISKOVÁ ZPRÁVA

Festival Cultural Reggae Vibez odkrývá program a žádá o pomoc.

22. – 24. 6. 2017

Hořice, Lom U sv. Josefa

Vstupné: předprodej 550 Kč + poplatky, na místě 800 Kč

Macka B & Roots Ragga band (UK), Lion D live (IT), Benny Page (UK),Rising Spirts, Feher Fekete Kerek, Mikkim, Jahtec Jammin ́ Job, Racoon ́s, Reggaenarator (PL), Tuff Steppas & Babystep (HU,UK), Roots Controller (UA), Dub Setlers (SK), The Reggae Boys (UA), Bifidus Aktif,  Raggaultras crew a další.

Dlouho se spekulovalo, že skončil poslední velký reggae festival v České republice. Opak je

pravdou, celý rok jsme pilně pracovali a hledali cestu, jak tento ojedinělý festival zachránit.

Místo velkých komerčních sponzorů jsme šli cestou podpory Nadace Vodafone a jejich

projektem V pohybu.

Festival se dostal do let dospívání, pojďme mu v těchto nelehkých letech pomoci.

Hledáme dobrovolníky, kteří chtějí aktivně pomáhat, i ty, jenž nás podpoří v kampani na serveru HitHit.cz.  Naší myšlenkou je ještě více zapojit návštěvníky do dění na festivalu. Chceme festival co nejvíce otevřít široké veřejnosti, a proto bude vstup na sobotní odpoledne dobrovolný. Kromě vystoupení kapel a DJů se můžete zúčastnit i workshopů. Pro děti bude jako poslední roky připraven dětský koutek s programem a soutěžemi. Snažíme se co nejvíce zachovat stejný duch festivalu, a proto se obracíme právě na vás - na fanoušky této úžasné akce, kterou dotváříte právě vy návštěvníci. Pokud se nám podaří na serveru HitHit.cz vybrat stanovenou částku, Nadace Vodafone nám ji svým projektem "V pohybu" zdvojnásobí, a to už stojí za to!

Protože věříme, že se naše kampaň bude úspěšná, připravili jsme pro vás hvězdný program. Hlavním lákadlem je legenda reggae a dancehallu Macka B. Christopher MacFarlane aka Macka B pochází z karibiku, za svoji dosavadní třicetiletou kariéru zásadním způsobem přispěl k formování reggae na Jamajce i Anglii, kde momentálně žije. Na svém kontě má celou řadu úspěšných singlů, které neodmyslitelně patří do reggae scény. Jeho hudba je plná politického a duchovního poselství s lehce humorným nádechem. Na festivalu vystoupí se svojí kapelou Roots Ragga band. Ze slunné Itálie dorazí vycházející hvězda nigerijsko-italského původu Lion D s kapelou. Ten spolupracuje s jmény jako Alborosie nebo Raphael. Vystupoval na velkých reggae festivalech po Evropě a nyní ho můžeme vidět i u nás. Letos se můžete těšit na více drumandbassu a raggajunglu. Tyto tvrdší styly bude prezentovat raggajunglový král autor mnoha hitů Benny Page. Tento Dj a producent z Anglie vydává na značkách jako je Sony, Universal nebo London Records. Kromě Shy Fx ́s, Topcat, Mc Spyda, Jessie J, Tinnie Tempah spolupracuje i s Mr. Williemsem, který na festivalu vystoupil před třemi roky. Dalším zástupcem lámané scény je Dj Bifidus Aktif nebo Dj a producent Mikkim, který právě finišuje na svém čtvrtém albu. Po několika letech se do Hořic vrací oblíbení Feher Fekete Kerek. Českou scénu doplní Rising Spirits nebo Jahtec Jammin ́ Job.

Na sound systemové stagi se můžete krom skvělé atmosféry a zvuku od Raggaultras crew potěšit i ze zahraničních jmen. Letos k nám poprvé přijede Reggaenerator, zpěvák a člen zásadních polských uskupení, jako jsou např. Vavamuffin, O.K. System, Shark-A-Taak či Zjednoczenie Sound System. Jeho show v Hořicích podpoří Mike 34. Z Maďarska nás přijedou našlápnout Tuff Steppas & Babystep, z Ukrajiny Roots Controller, ze Slovenska např. Respect Vibration, Dub Setlers.

Festival již tradičně začíná ve čtvrtek na sound systemové stagi, v pátek a sobotu si užijete kotel plný reggae, dubu, dancehallu, raggajungle a drumandbass na dvou stagich uprostřed lesa. Přijeďte se zreggaenerovat!

 Pokud se nám povede vybrat větší částka v naší kampani na HitHit.cz, připravíme vám ještě více kvalitní hudby a zábavy!