16.06.2017

Na Cultural Reggae Vibez 2017 zadarmo ?!

 

Letošní šestnáctý ročník, který proběhne 22. – 24. června v Hořicích, chceme ze široka otevřít veřejnosti. Díky naší úspěšné kampani na serveru Hithit.cz a podpory Nadace Vodafone budou brány festivalu na sobotní odpolední program otevřeny všem. Můžete se těšit na workshopy, vystoupení kapel, Djů nebo dětský koutek.

 

Spolek Prove každý rok přiváží do Hořic umělce z různých koutů světa. Letos přijede reggae a dancehallová legenda z Karibiku Macka B s kapelou Roots ragga band nebo italský zpěvák Lion D, jehož kariéra strmě stoupá. Vystupoval na velkých evropských festivalech a nyní přijede do ČR s exluzivním vystoupením s kapelou The Rebels. Taneční hudbu bude reprezentovat raggajunglový král z Anglie Benny Page, MikkiM & Dave Trumpeteer nebo Bifidus Aktif.

 

Sobotní odpolední program bude s volným vstupem. Přijďte si užít festival uprostřed lesa v unikátním prostoru bývalého pískovcového lomu U sv. Josefa. Program je připraven tak, aby si přišli na své všichni návštěvníci od nejmenších až po ty nejstarší. Celé odpoledne budou probíhat workshopy  různého ražení. Bubenický workshop povede Afričan žijící ve Vídni Tell Man, sochařský workshop, který do bývalého kamenolomu a Hořic - města kamenné krásy bez pochyb patří, povedou jak jinak než místní mistři.  Zúčastnit se můžete také žonglerského workshopu, kde si může každý vyzkoušet, co mu (s)padne do oka, k mání budou míčky, kruhy, kuželky, diabola, flowersticky, tyče, poi, kontaktní tyč, dragon staff  a pod. Štětce se může chopit malý i velký, vytvoříme společně festivalovou dekoraci. Bude se malovat henou, tvořit obrazy sprejem a jinými technikami. Zatančit bude možné nejen při hudební produkci, ale také na tanečním workshopu s Efti. Proběhne i grafity exhibice by Mike34, člena výtvarné skupiny Sprayart34 z Ostravy. Lanové aktivity a dětský koutek v klidové zóně budou v provozu po celý festival.

 

Kromě toho můžete v otevřeném odpoledni vidět vystoupení kapely Aneboafro, která mísí reggae s etno a werldmusic. V jejich repertoáru uslyšíte klasické africké rytmy. V čele s Abdulem Traore z Mali, který zpívá a tančí, s kapelou také vystupují tanečnice Aya Řezaninová a Petra Joklová patřící mezi špičku v ČR. Znalci kvalitní hudby jistě ocení, že v toto otevřené odpoledne mohou zastihnout  i KattyGyal Kenta nebo na druhé stagi významné dubové uskupení Petr Míkovec, Jakuba Johánek a DJ Teamatique.

 

Samozřejmostí budou různé prodejní stánky s exotickým oblečením a bižuterií  nebo vegenské, vegetariánské a jiné etnické speciality.

Odpolední "volný" program bude končit v 18 hodin, takže doražte včas, ať si ho pořádně užijete!  Program celého festivalu sledujte na www.culturalreggaevibez.cz.