19.06.2018

Cultural Reggae Vibez již tento víkend - praktické informace a doprovodný program


Kromě vystoupení dvanácti kapel a více jak 40 djů z Francie, Anglie, Polska, Rakouska nebo Slovenska bude i letos k dispozici vyhrazený prostor pro pro dětský koutek pod taktovkou spolku Tramtáryje SVC Svitavy, který nám přiveze lanové aktivity, Discgolf, Kubb, samoobslužné deskové hry  a další. Odpoledne budou také probíhat workshopy např. žonglování/fireshow, malování nebo bubnování s Tell Manem, který zároveň zastupuje projekt SANKOFA AFRIKA - HOME, bezplatný projekt vzdělávání dětí v západní Africe - Ghana. Jak projekt podpořit? Máte doma pastelky, tužky, propisky, prázdné sešity, kreslící bloky nebo jiné školní potřeby, které se Vám už nějaký ten pátek válí v šuplíku bez povšimnutí? Můžete je přinést na festival a darovat dětem do Ghany. Graffiti Exhibici předvede skupina Sprayart 34, jejíž členové již mnoho let podporují spolek Wakitaka Charity a svou činností finančně přispívají na studium téměř tisícovky dětí v Ugandě . Stejně jako minulý rok bude v sobotu vstup až do 18 hodiny zdarma, tak doražte!

Parkování bude již tradičně zajištěno v Autokempu U Věže www.kempuveze.cz za 50 Kč/den. Na louce pod autokempem se bude parkovat a stanovat zdarma. Vzdálenější parking je možný u koupaliště Dachova a na vrchu Gothard (viz mapka). Stanování je i nadále možné v okolí areálu lomu, a to zdarma. Stanové městečko bude hlídat bezpečnostní služba, ale přesto si nenechávejte cennosti ve stanech. Další možnosti ubytování ve stanech nebo chatkách jsou přímo na koupališti Dachova www.tshorice.cz/koupaliste, nebo www.kemp-rychta.cz

Do areálu festivalu vede cyklostezka, která pokračuje na nedaleké přírodní koupaliště Dachova a do přírodní galerie soch. Na cyklostezku, polní cesty a soukromé pozemky je zákaz vjezdu všech motorových vozidel! Zakoupením nápojů v areálu festivalu podporujete existenci festivalu. Zákaz nošení zbraní do areálu, v lese je zakázáno rozdělávat oheň, přijďte posedět k centrálnímu ohništi. Zákaz volného pobíhání psů. Zakázáno je také lezení po skalách. Dbejte pokynů pořadatelů, aby mohl festival pokračovat i v dalších letech.

Festival začíná už ve čtvrtek 21. června v 18 hodin warm-upem na soundsystem stagi. Hlavní stage se rozjede v pátek 22. 6. v 18 hodin koncertem Bechy. Podrobný program najdete na www.culturalreggaevibez.cz. Předprodej vstupenek probíhá do 20.června na www.goout.cz za 650+poplatky, na místě pak bude vstupné za 900 Kč na celý festival a 700kč za jeden den. Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou při online nákupu na goout.cz využít studentskou slevu 10%. Děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstupné zdarma.