19.06.2019

Cultural Reggae Vibez již tento víkend - praktické informace k festivalu..


Kromě vystoupení kapel a djů z Anglie, Německa, Polska,  nebo Slovenska bude i letos  k dispozici vyhrazený prostor pro pro dětský koutek pod taktovkou  spolku Tramtáryje SVC Svitavy, který nám přiveze lanové aktivity, Discgolf, Kubb, samoobslužné deskové hry  a další. Odpoledne budou také probíhat workshopy  např. žonglování/fireshow, malování nebo bubnování s Tell Manem, který zároveň zastupuje projekt SANKOFA AFRIKA - HOME, bezplatný projekt vzdělávání dětí v západní Africe - Ghana. Jak projekt podpořit? Máte doma pastelky, tužky, propisky, prázdné sešity, kreslící bloky nebo jiné školní potřeby, které se ti už nějaký ten pátek válí v šuplíku bez povšimnutí? Můžete je přinést na festival a darovat dětem do Ghany. Graffiti Exhibici předvede skupina Sprayart 34, jejíž členové již mnoho let podporují spolek Wakitaka Charity a svou činností finančně přispívají na studium téměř tisícovky dětí v Ugandě . Stejně jako minulý rok bude v sobotu vstup až do 18 hodiny  zdarma, tak dorazte!

Parkování bude již tradičně zajištěno v Autokempu U Věže www.kempuveze.cz za 50 Kč/den. Na louce pod autokempem se bude parkovat a stanovat zdarma. Vzdálenější parking je možný u koupaliště Dachova a na vrchu Gothard (viz mapka). Stanování je i nadále možné v okolí areálu lomu, a to zdarma. Stanové městečko bude hlídat bezpečnostní služba, ale přesto si nenechávejte cennosti ve stanech. Další možnosti ubytování ve stanech nebo chatkách jsou přímo na koupališti Dachova www.tshorice.cz/koupaliste, nebo www.kemp-rychta.cz

 Do areálu festivalu vede cyklostezka, která pokračuje na nedaleké přírodní koupaliště Dachova a do přírodní galerie soch. Na cyklostezku, polní cesty a soukromé pozemky je zákaz vjezdu všech motorových vozidel! Zakoupením nápojů v areálu festivalu podporujete existenci festivalu. Zákaz nošení zbraní do areálu, v lese je zakázáno rozdělávat oheň, přijďte posedět k centrálnímu ohništi. Zákaz volného pobíhání psů. Zakázáno je také lezení po skalách. Dbejte pokynů pořadatelů, aby mohl festival pokračovat i v dalších letech.

Festival začíná už ve čtvrtek 20. června v 18 hodin warm-upem na soundsystem stagi. Hlavní stage se rozjede v pátek 21. 6. v 18 hodin koncertem Kattygyal Kenty. Podrobný program najdete na www.culturalreggaevibez.cz. Předprodej vstupenek probíhá do 20.června na www.goout.cz za 700+poplatky, na místě pak bude vstupné za 950 Kč na celý festival a 750kč za jeden den. Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou při online nákupu na goout.cz využít studentskou slevu 10%. Děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstupné zdarma.

 

Horice town is aproximately 100 km from the capital Prague and the GPS is 50°22´32.926"N, 15°38´45.050"E

Parking is provided at the autocamp U Věže www.kempuveze.cz . Free parking is near the autocamp or at the Dachova swimming pool or the Gothard hill (see the map). Camping is possible in the area of the quarry, where the festival is situated for free. Camping place will be guarded by the security, but don´t leave valuables in the tents. Other possibility of the accomodation is in  the chalets or the tents at the Dachova swimming pool. www.tshorice.cz/koupaliste/ or farther camp  /www.kemp-rychta.cz/.

It is forbidden to enter the bicycle path, field path and the private grounds by any motor vehicles. It is not allowed to make a fire in the forest, there is always the central fireplace in the festival. It is not allowed free runnnig dogs. It is forbidden to carry weapons.

Ticket presale is until the 8th of the June on the website www.goout.cz for the price 550 CZK + fee. Tickets available at the festival – two days ticket 700 CZK, one day ticket 600 CZK. The holders of the ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE have 10% discount when buying online on the website goout.cz.